تعویض مفصل شانه در شیراز

عمل جراحی تعویض مفصل شانه چگونه انجام می شود؟

سیستم حرکتی بدن انسان از مفصل های متعددی تشکیل شده اند که این مفصل ها حرکت کردن را موجب می شوند. در برخی موارد تحت تاثیر عوامل مختلف ممکن است مفاصل با آسیب های جدی روبرو شوند. یکی از این مفاصل، مفصل شانه است. مفصل شانه یکی از عضوهای حرکتی بدن است که موجب می شود دست ها بتوانند به راحتی حرکت کرده و تکان بخورند. دکتر بهداد اسکندری یکی از پزشکان حاذق در حوزه تعویض مفصل در شیراز است که می تواند به بیماران مربوطه کمک کند

. در اینجا با عمل جراحی تعویض مفصل شانه یا آرتروپلاستی شانه، نحوه عملکرد و انتظارات از نظر بهبودی آشنا خواهید شد. ما همچنین گزینه های درمانی غیر جراحی که ممکن است در دسترس شما باشد را بیان می کنیم.

دکتر بهداد اسکندری ثانی

کلینیک تخصصی ارتوپدی دکتر بهداد اسکندری ثانی

  • فلوشیپ جراحی زانو و شانه از فرانسه
  • فلوشیپ تکمیلی جراحی اصلاح انحرافات و کوتاهی اندام ها
  • جراحی تروما و شکستگی های اندام
  • جراحی آسیب های ورزشی زانو و شانه
  • جراحی و تعویض مفصل زانو، لگن و شانه 
  • جراحی اصلاح انحرافات و کوتاهی اندام ها
  • ارتوکین تراپی زانو
  • تزریق پی آر پی(prp)، تزریق ژل

جراحی تعویض مفصل شانه چیست؟

شانه یک توپ و مفصل بزرگ است که از استخوان ها، تاندون ها، ماهیچه ها و رباط ها تشکیل شده و شانه را در جای خود نگه می دارد. غضروف صاف از استخوان های شانه محافظت می کند و به آنها اجازه می دهد به راحتی سر بخورند. در حین عمل جراحی تعویض مفصل شانه، قسمت های آسیب دیده شانه برداشته می شوند یا دوباره ظاهر می شوند و با اجزای مصنوعی (پروتز) جایگزین می شوند. جراح شما می تواند گزینه های درمانی شما را مورد بحث قرار دهد و به شما کمک کند تصمیم بگیرید که برای شما بهترین است.

اکثر بیماران می توانند ظرف دو تا سه روز پس از عمل جراحی تعویض مفصل شانه به خانه بازگردند. از شما خواسته می شود که چهار تا شش هفته یک اسلینگ متحرک بپوشید و فردا بعد از عمل فیزیوتراپی را شروع می کنید. درمان اولیه شامل حرکت انگشتان، مچ دست و آرنج است. در مدت زمان کوتاهی، تمرینات حرکتی را برای شانه خود شروع می کنید. درمان چندین هفته ادامه خواهد داشت.

مقاله مرتبط: تعویض مفصل لگن در شیراز

تا زمانی که شغل شما به حرکات خاصی نیاز ندارد، ممکن است بتوانید ظرف دو تا سه هفته پس از جراحی به سر کار خود بازگردید، اما به احتمال زیاد نمی توانید چهار تا شش هفته رانندگی کنید. اکثر بیماران طی سه تا شش ماه حرکت خود را بازیابی می کنند.

فیزیوتراپیست شما، با مشورت با جراح خود، می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که آیا از سرگیری فعالیت های روزانه و تفریحی مناسب در چه زمانی امکان پذیر است.

جراحی تعویض مفصل شانه

مقاله مرتبط: نوبت دکتر ارتوپد شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *