دکتر متخصص ارتوپدی در شیراز

دکتر ارتوپد خوب در شیراز می تواند نسبت به تشخیص بیماری مربوط به استخوان ها و مفصل های شما اقدام کند و بهترین درمان را برای شما تجویز نماید.

در این مقاله قصد داریم شما را ویژگی های یک دکتر ارتوپد خوب در شیراز آشنا سازیم و اطلاعاتی را در خصوص توانایی های وی ارائه دهیم که قطعا می تواند برای شما مناسب به شمار رود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد پزشک متخصص ارتوپد خوب در شیراز با شما صحبت کنیم و ویژگی بیماران و دلایل مراجعه به متخصص ارتوپد را مورد بررسی قرار دهیم.

دکتر بهداد اسکندری ثانی
کلینیک تخصصی ارتوپدی دکتر بهداد اسکندری ثانی
 
 • فلوشیپ جراحی زانو و شانه از فرانسه

 • فلوشیپ تکمیلی جراحی اصلاح انحرافات و کوتاهی اندام ها

 • جراحی تروما و شکستگی های اندام

 • جراحی آسیب های ورزشی زانو و شانه

 • جراحی و تعویض مفصل زانو، لگن و شانه 

 • جراحی اصلاح انحرافات و کوتاهی اندام ها

 • ارتوکین تراپی زانو

 • تزریق پی آر پی(prp)، تزریق ژل

معرفی دکتر ارتوپد خوب در شیراز

گرفتن نوبت ویزیت از دکتر ارتوپد خوب در شیراز، می‌تواند نقطه آغاز مناسبی برای مبارزه با دردها و نارسایی‌های استخوانی و درمان آن‌ها باشد.

ارتوپدی شاخه‌ای بسیار تخصصی از علم پزشکی است و پزشکان ارتوپد، افرادی هستند که با سلامت اسکلت بدن و شرایطی که به هر نحو روی استخوان‌ها، مفاصل یا رباط‌های متصل به آن‌ها تأثیر می‌گذارند، سروکار دارند.

معرفی دکتر و متخصص ارتوپد خوب در شیراز

دلایل مراجعه به دکتر ارتوپد

در ابتدا خوب است یادآور شویم که متقاضیان مراجعه به دکتر ارتوپد خوب در شیراز، الزاماً در استان فارس یا مناطق نزدیک این استان سکونت ندارند، بلکه روزانه بیماران زیادی از اقصی نقاط کشور به پزشک‌های متخصص و مشهور شهر شیراز که تعدادشان، کم هم نیست، مراجعه می‌کنند.

افراد بنا به دلایل مختلفی ممکن است به کمک گرفتن از یک دکتر ارتوپد خوب در شیراز نیاز پیدا کنند که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • ترک‌ها یا شکستگی‌های استخوانی
 • مواجهه با علائم عفونت در بافت‌ها مثل تورم، حرارت، تب یا التهاب
 • احساس درد مستمر در تاندون‌ها، مفاصل یا عضلات که بیشتر از دو روز طول بکشد
 • دردهای مفصلی که در دوره‌های استراحت تشدید می‌شوند
 • تغییر شکل مفاصل
 • ایجاد کبودی یا تورم در اطراف محل آسیب‌دیده
 • محدودیت دامنه حرکتی مثل عدم توانایی صاف نگه ‌داشتن کمر
 • مشکل در عملکرد بخش‌هایی مثل زانوها، باسن، کمر، گردن، شانه و مچ‌ها حین انجام امور روزمره مانند حمل کیسه‌های خرید یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها

اگر شما هم دارای یک یا چند مورد از نشانه‌های بالا هستید، توصیه می‌کنیم هر چه سریع‌تر دست‌به‌کار شده و برای جلوگیری از پیشرفت عارضه و متعاقباً درمان آن به یک متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که هرچند درد، شایع‌ترین دلیل مراجعه به دکتر ارتوپد خوب در شیراز است اما عوارض استخوانی و مفصلی زیادی وجود دارند که با وجود بدون درد بودن، می‌توانند پس از مدتی، به یک مسئله حاد و جدی تبدیل شوند. بنابراین برای کمک گرفتن از پزشک ارتوپد، صرفاً منتظر احساس درد یا بروز شکستگی‌های استخوانی نباشید و در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های بالا، سریعاً نسبت به حل عارضه اقدام کنید.

مراجعه به متخصص ارتوپدی خوب در شیراز

دکتر ارتوپد چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

باور عمومی نادرستی که درباره پزشکان ارتوپد وجود دارد این است که بسیاری از افراد گمان می‌کنند کار این پزشکان، عمدتاً به جراحی مربوط می‌شود درصورتی‌که اصلاً این‌طور نیست. دکتر ارتوپد نیز مثل هر متخصص دیگر، روند درمان را با تشخیص دلیل عارضه آغاز می‌کند و متناسب با دلیل، اقدامات درمانی لازم را در دستور کار قرار می‌دهد.

عکس‌برداری، معمولاً پای ثابت فرایند درمان پزشکان ارتوپد است. پزشک باید برای ادامه فرایند درمان، به‌درستی بداند که درون بدن شما چه می‌گذرد و این امر تنها با عکس‌برداری از اندام‌های داخلی امکان‌پذیر است.

دکتر ارتوپد

نتیجه عکس برداری، عامل بروز عارضه و همین‌طور شرایط جسمی شما را آشکار می‌کند و پزشک با در نظر گرفتن آن، به درمان عارضه می‌پردازد که جراحی هم می‌تواند یکی از گزینه‌های احتمالی باشد.

البته بد نیست بدانید که در اغلب موارد، نیازی به جراحی نیست و درمان‌های غیر جراحی مثل دارودرمانی، آتل‌بندی، فیزیوتراپی و … برای درمان عارضه کافی هستند. اما چنانچه این درمان‌ها مؤثر واقع نشوند، آنگاه انجام عمل جراحی به‌عنوان آخرین راه، مدنظر قرار می‌گیرد. این فرایند درمانی، روال کاری استاندارد یک دکتر ارتوپد خوب در شیراز است.

بهترین دکترهای ارتوپد در شیراز

تخصص، تجربه و سابقه عملکرد سه معیار مهمی هستند که یک دکتر ارتوپد خوب در شیراز، بر اساس آن‌ها شناخته می‌شود و اگر این سه معیار، مبنای استناد باشند، بی‌تردید نام دکتر بهداد اسکندری از اولین گزینه‌هایی خواهد بود که به ذهن بسیاری از افراد، بالأخص کسانی که قبلاً هم به ایشان مراجعه کرده‌اند، خطور می‌کند.

 

رزور نوبت اینترنتی و مشاوره آنلاین با دکتر بهداد اسکندری

اگر شما هم مترصد دریافت نوبت برای مراجعه به دکتر ارتوپد خوب در شیراز هستید، می‌توانید از طریق وب‌سایت اختصاصی دکتر بهداد اسکندری، این کار را خیلی سریع و بی‌دردسر انجام دهید. البته مراجعه حضوری، تنها انتخاب ممکن نیست بلکه شما می‌توانید در صورت تمایل، با رزرو نوبت برای مشاوره آنلاین، به‌صورت از راه دور و از طریق اپلیکیشن واتس‌اپ با دکتر اسکندری ارتباط برقرار نموده و مشکلتان را با ایشان در میان بگذارید. این مشاوره می‌تواند گام نخست در فرایند درمان عارضه‌های استخوانی- عضلانی شما باشد و به‌عنوان یک سرنخ اولیه برای اتخاذ راهکارهای درمانی، مورد استناد قرار گیرد.

چند روش برای درمان در ارتوپد وجود دارد؟

همان طور که ذکر شده است هر بیمار با هر آسیبی به اعضای بدنش نیاز به جراحی ندارد و لزومی نیست که به اتاق عمل برود و جراحی شود، بلکه گاه میتوان تنها با انجام یک برنامه ورزشی مناسب و با تجویز دکتر ارتوپد خوب در شیراز فرد به طور کامل درمان شود.

گاه آنقدر آسیب وارد شده بر اندام حرکتی جدی است که حتما باید پزشک فرد مراجعه کننده را درمان کند تا که بتواند مانند افراد بالغ دیگر زندگی روزمره خود را داشته باشد و کارهای خود را به خوبی انجام دهد. پس می توان گفت در درمان ارتوپدی روش های مختلفی وجود دارد و روش های درمانی تنها محدود به جراحی و رفتن به اتاق عمل نمیشود، درمان ارتوپدی میتواند از طریق جراحی و یا از طریق روش های دیگر مانند ورزش فرد بهبود پیدا کند.

به طور کلی می توان گفت که بیماری های ناشی از استخوان به ارتوپد مرتبط می شود و باید برای درمان این دسته از بیماری ها از کسانی کمک بگیرید که در زمینه ارتوپدی بتوانند به شما کمک کنند. افراد سالخورده، کسانی که پوکی استخوان دارند و یا کسانی که در سانحه ای استخوان شکسته دارند را می توان مهم ترین دسته از کسانی دانست که نیاز به مراجعه به دکتر ارتوپد خوب در شیراز را پیدا می کنند و در ادامه بیشتر در این زمینه به شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را در این زمینه با شما در میان خواهیم گذاشت.

پزشک متخصص ارتوپد خوب در شیراز

دکتر ارتوپد خوب در شیراز چه مهارت هایی دارد؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که یک متخصص ارتوپد خوب در شیراز چه مهارت هایی دارد و در چه مواقعی باید به این پزشک مراجعه کرد؟

در جواب باید گفت که یک دکتر ارتوپد به عنوان یک اسکلت شناس بدن می تواند آسیب هایی که به اسکلت استخوانی بدن انسان وارد شده است را درمان سازد و از این روی می توان گفت که متخصص ارتوپد خوب در شیراز باید بتواند در زمینه جراحی لگن و زانو نیز به بیمار خود کمک کند.

دکتر اسکندری شیراز با توجه به سابقه و مهارتی که در زمینه درمان بیماری های مربوط به استخوان ها، مفاصل و شکستگی استخوان را دارد و همچنین مهارت جراحی لگن و زانو می تواند انتخابی مناسب برای کسانی باشد که به دنبال پزشک متخصص ارتوپد خوب در شیراز هستند.

همچنین کسانی که از شهرهای اطراف یا حتی استان های اطراف برای فرآیند درمانی به شیراز می روند می توانند در این شهر از خدمات متخصص ارتوپد خوب در شیراز یعنی دکتر بهداد اسکندری استفاده کنند. در ادامه بیشتر با این پزشک، ویژگی ها و موارد مراجعه به پزشک متخصص ارتوپد خوب در شیراز آشنا خواهیم شد.

چه زمانی نیاز به متخصص ارتوپد داریم

چه زمانی باید به دکتر ارتوپد خوب در شیراز مراجعه کنیم؟

زمانی که در بدن خود احساس درد کردید و مطلع شدید که هیچکدام از اندام درونی مانند قلب، معده، کلیه ها، ریه و غیره منشاء درد نیستند، باید به استخوان های خود توجه داشته باشید.

استخوان ها و مفاصل می توانند دلیل مراجعه شما به پزشک متخصص ارتوپد باشند و شما می توانید با مراجعه به این پزشک، منشاء درد های خود را بررسی کنید. برای مثال پس از تصادف احتمال اینکه یکی از استخوان های بدن شما آسیب دیده باشد بیشتر است.

همچنین زمانی که در حرکت کردن احساس درد دارید، باید به پزشک متخصص ارتوپد در شیراز مراجعه کرده و بیماری خود را با پزشک در میان بگذارید. از سایر مواردی که می تواند شما را نیازمند مراجعه به پزشک متخصص ارتوپد خوب در شیراز کند می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • درد در قسمت کمر
 • آرتروز
 • شکستگی
 • ماهیچه ها و رباط هایی که پاره شده اند
 • عضلات و اسپرین ها
 • جراحت به دلایل شغلی یا ورزشی
 • پوکی استخوان
 • تومور استخوان ها

این موارد را می توان از مهم ترین دلایلی دانست که شما را نیازمند استفاده از خدمات متخصص ارتوپد خوب در شیراز می نماید.

در ادامه بیشتر در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد و در این زمینه با شما صحبت می کنیم که قطعا می تواند برای شما مناسب باشد. در صورتی که در بدن خود احساس درد دارید و می دانید که این درد در حرکت کردن تشدید می شود و یا عضلات شما دچار درد شده اند نیازمند مراجعه به پزشک هستید.

در ادامه بیشتر در زمینه وظایف پزشک متخصص ارتوپد در شیراز با شما صحبت می کنیم و در زمینه روند درمانی که پزشک می تواند برای درمان شما در پیش بگیرد اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

متخصصین ارتوپد

روند درمانی توسط دکتر ارتوپد خوب در شیراز

زمانی که روند درمانی شما توسط پزشک متخصص آغاز می شود باید در نظر داشته باشید که این درمان برای شرایط فعلی شما تجویز شده و داروهایی که توسط پزشک به شما داده می شود، برای درمان بیماری فعلی شما می تواند جوابگو باشد.

بسیاری از بیمارهای استخوانی شبیه به یکدیگر هستند و در شرایط مشابه نباید به اشخاصی که دردی شبیه به شما دارند این داروها را معرفی کنید. علاوه بر درمان با دارو که توسط متخصص ارتوپد در شیراز تشخیص داده می شود، گاها روش های درمانی مختلفی شبیه به آب درمانی یا فیزیوتراپی به بیماران پیشنهاد می شود.

روندهای درمانی که مخصوصا برای سالمندان در نظر گرفته می شود با روش های درمانی دیگر متفاوت است و سعی می شود که دارو درمانی یا همان شیمی درمانی برای این دسته از بیماران در سطح آخر در نظر گرفته شود چرا که دارو درمانی خود می تواند سبب بدتر شدن شرایط برخی از بیماران شود.

 

درمان آرتروز

درمان آرتروز

چگونه نوبت دریافت کنیم؟

در دریافت نوبت از پزشک متخصص ارتوپد خوب در شیراز می توانید از طریق وب سایت دکتر بهداد اسکندری ثانی اقدام کنید و یک نوبت در اسرع وقت دریافت کنید.

با توجه به امکانات درمانی در شهرهای اطراف، شما از سراسر کشور می توانید از این شیوه برای ارتباط با منشی و دریافت نوبت اقدام کرده و برنامه ریزی برای سفر داشته باشید.

در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید می توانید با مطب تماس گرفته و سوالات خود را در این زمینه دریافت کنید. دکتر بهداد اسکندری با توجه به تجربه و تدریس در زمینه ارتوپدی به عنوان یک متخصص ارتوپد به شمار می رود و هر ساله بسیاری از کسانی که از لحاظ ارتوپدی به مشکل برخورد می کنند می توانند به مطب ایشان مراجعه نمایند.

متخصص ارتوپد در شیراز

در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید و یا می خواهید موارد اورژانسی را با پزشک مطرح سازید، می توانید با پزشک به صورت تلفنی و از طریق موارد اورژانسی ارتباط برقرار سازید. در انتها باید گفت که روند درمان بیماری های مرتبط با پزشک دکتر ارتوپد خوب در شیراز باید به صورت حرفه ای و با کادر درمانی مجرب انجام شود.

در شبکه اجتماعی اینستاگرام ما را دانبال کنید

16 نظر در “دکتر ارتوپد خوب در شیراز

 1. سلام اقای دکتر
  وقتی خم می شم ، کمرم شدید درد می کنه و صدا میده . دلیل ایجاد صدا چیه ؟

  1. سلام
   ميتونه به خاطر آرتروز مفصل مهره ها يل ديسك كمر باشه بهتره بررسي بشه

 2. آقای دکتر، کتفم موقع تکون دادن دست صدا میده و درد هم میکنه، دلیلش چیه؟

  1. با عرض سلام. در واقع این مشکل بسته به اینکه شرایط فیزیکی شما در طول روز چطور باشه متفاوته. مثلا اگه ورزشکار باشید دلیلش با کسی که فعالیت های ورزشی انجام نمی ده متفاوته. ولی در کل، این اتفاق به دلایل شایع و متعدد خاصی می افتد. گاهی اوقات مفصل آکرومیوکلاویکولر یا التهاب تاندون دوسر بازویی و غیره دلیل اصلی بروز این حالت هستند. شما برای بررسی بیشتر باید معاینه بشید.

 3. سلام، امکانش هست که بعد از تماس و مطرح کردن مشکل بدون معاینه تشخیص مشکل انجام بشه؟

  1. در برخی موارد این امکان وجود داره. اما توصیه می شه برای بررسی دقیق تر حتما به مطب مراجعه کنید تا بعدا مشکل تون حاد تر نشه.

 4. یکی از بستگان ما برای بهبود درد مفاصل اش، کورتون مصرف می کنه، آیا منم میتونم از این دارو استفاده کنم؟

  1. مصرف هیچ قرص خودسرانه ای و دارو هایی مثل کورتون یا ژلوفن به هیچ شخصی تحت هیچ شرایطی به توصیه نمی شه. شما باید بعد از معاینه پزشک آزمایشات متعدد دارو های لازم رو دریافت کنید. بنابراین ابدا به دلیل تشابه مشکل مفصل این کار رو انجام ندید!

  1. شما باید با جهت معاینه حضوری اقدام به گرفتن نوبت کنید. سپس از مفاصل عکسبرداری انجام می شه و بعد از بررسی های لازم مشکلتون باهاتون در میان گذاشته میشه. برای رفع مشکل هر بیمار، شرایط فیزیکی و شرایط زندگی و مشکل عود کرده می تونه متفاوت و متغیر باشه.

  1. بستگی به مشکل پیش آمده برای دستتون داره. بعضی اوقات آسیب جدی به عصب های دست وارد می شه و برخی اوقات دیگه، به استخوان های دست. بسته به اینکه مشکل دست چه باشد، عمل جراحی انجام می گیرد.

 5. جناب دکتر، برای درمان کسانی که سن بالا و شرایط خاص جسمی دارن روند با افراد جوان یکسانه؟

  1. خیر ابدا یکسان نیست. همون طور که داخل این مطلب بهش اشاره شد، به دلیل شرایط فیزیکی و عود بیماری های مربوط به مفصل برای این دسته از عزیزان درمان و دارو ها به شکلی خاص انتخاب می شن تا کمترین مشکل برای وخیم شدن اوضاع شان به وجود نیاید.

 6. سلام دکتر خسته نباشد،
  چرخش ران دارم رو به داخل تنها راه خوب شدنه عمل هست؟
  اگه عمل هست شما عمل میکنید؟
  سن 27

  1. سلام اگر شديد باشه بله عمل راه درمانش هست بايد معاينه بشن و سيتي اسكن لگن ديده بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *