درمان پارگی روتاتورکاف در شیراز

روتاتورکاف گروهی متشکل از چهار عضله و تاندون است که مفصل شانه را احاطه می‌کنند و سر استخوان بازو را در سوکت کم عمق شانه نگه می‌دارند. نقش روتاتورکاف تثبیت شانه و کمک به حرکت مفصل آن است. پارگی روتاتورکاف در اثر دور شدن تاندونها از استخوان اتفاق می‌افتد و احتمال بروز آن با افزایش سن، و در مشاغلی که مستلزم انجام حرکت های تکراری بالای سر هستند، مانند نقاشی و نجاری، بیشتر است. علامت اصلی پارگی، احساس درد ناخوشایند در شانه است که با دور کردن بازو از بدن بدتر می‌شود. در بسیاری از موارد مدیریت این آسیبها با فیزیوتراپی و سایر روشهای محافظه کارانه امکان پذیر است. اما در صورتی که پارگی شدید باشد، یا به درمانهای غیر‌جراحی پاسخ ندهد، چاره آن جراحی است. درمان جراحی و غیر‌جراحی پارگی روتاتورکاف در شیراز توسط دکتر بهداد اسکندری ثانی انجام می‌شود.

دکتر بهداد اسکندری ثانی
کلینیک تخصصی ارتوپدی دکتر بهداد اسکندری ثانی
  • فلوشیپ جراحی زانو و شانه از فرانسه
  • فلوشیپ تکمیلی جراحی اصلاح انحرافات و کوتاهی اندام ها
  • جراحی تروما و شکستگی های اندام
  • جراحی آسیب های ورزشی زانو و شانه
  • جراحی و تعویض مفصل زانو، لگن و شانه 
  • جراحی اصلاح انحرافات و کوتاهی اندام ها
  • ارتوکین تراپی زانو
  • تزریق پی آر پی(prp)، تزریق ژل

درمان پارگی روتاتورکاف یا تاندون شانه در شیراز

پارگی روتاتورکاف باعث درد شدید و محدود شدن حرکات بازو می‌شود. از آنجا که به تاخیر انداختن درمان باعث تداوم درد می‌شود و نهایتا می‌تواند منجر به از دست دادن دائمی حرکات، ضعف شدید، و تخریب پیشرونده مفصل شانه شود، باید در اولین فرصت نسبت به درمان آن اقدام نمود. درمان پارگی روتاتورکاف توسط دکتر بهداد اسکندری فلوشیپ تکمیلی جراحی شانه از پاریس در شیراز انجام می‌شود.

تصویری از پارگی روتاتورکاف

آناتومی مرتبط با پارگی روتاتورکاف

روتاتورکاف به گروهی از عضلات و تاندونهای شانه گفته می‌شود که در دور کردن بازوها از بدن به انسان کمک می‌کند. شانه یک مفصل گوی و کاسه ای (توپ و سوکت) است که از اتصال سر گرد استخوان بازو (توپ) و سوکت تیغه شانه تشکیل شده است. کار اصلی روتاتورکاف نگه داشتن توپ استخوان بازو در سوکت تیغه شانه است.

آناتومی مرتبط با پارگی روتاتورکاف
تصویر سمت راست مفصل شانه (رنگ سبز اتصال گوی و سوکت) و سمت چپ عضلات و تاندونهای روتاتورکاف را نشان می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *