آشنایی با بهترین جراح لگن در شیراز

اگر در جست و جوی بهترین جراح لگن در شیراز هستید، ما به شما بهترین جراح لگن را با سابقه ی درخشان در جراحی های متعدد در سال معرفی می کنیم. اگر شما نگران جراحی لگن خود و همچنین تعویض مفصل می باشید، می توانید بهترین جراح لگن در شیراز را انتخاب کنید و از.

خار پاشنه پا

درد پاشنه پا علت های مختلفی دارد، و یک علت شایع آن خار پاشنه است. خار پاشنه پا زائده استخوانی کوچکی است که پایین یا پشت پاشنه ایجاد می شود و می‌تواند باعث درد های شدید شود. خار پاشنه پا در بیشتر موارد با روش های غیر جراحی درمان می شود و در غیر این صورت، ممکن است پزشک جراحی را پیشنهاد کند. اگر مایلید درباره خار پاشنه پا اطلاعات بیشتری داشته باشید به خواندن ادامه دهید.

آسیب های مینیسک زانو

مینیسک چیست؟   زانو دارای دو مینیسک داخلی به شکل C لاتین و منیسک خارجی به شکل O لاتین است. این ساختمان از جنس فیبری غضروفی ( فیبروکارتیلاژ ) میباشد که بین دو استخوان فمور ( ران ) و تیبیا ( درشت نی ) قرار گرفته است. منیسکها در تمامی حرکات زانو مشارکت داشته و نقش بسیار مهمی در.

درمان کجی، انحراف و جابجایی کشکک زانو

استخوان کشکک یا پاتلا (patella) در جلوی زانو، پایین استخوان ران (استخوان فمور) و بالای استخوان درشت نی ساق پا (استخوان تیبیا) قرار گرفته و توسط تاندون ها و رباط های قدرتمند در جای خود نگه داشته می شود. وجود کشکک زانو به استحکام زانو و ساختار مفصل کمک می کند و امکان خم و.

آنچه باید درباره شکستگی لگن بدانیم

لگن یک مفصل گوی و کاسه ای است که برای پاها امکان خم شدن و چرخش را فراهم می کند. شکستگی لگن به شکست جزئی یا کامل ایجاد شده در ربع فوقانی استخوان ران (فمور) اطلاق می شود و آسیب وارده به سوکت (کاسه مفصل یا استابولوم) شکستگی لگن محسوب نمی شود.   شکستگی لگن.

آسیب رباط صلیبی قدامی و خلفی زانو

https://drbehdadeskandari.com/wp-content/uploads/2020/08/cruciate-ligament-1.mp4 دکتر بهداد اسکندری ثانی جراحی تروما و شکستگی های اندام فلوشیپ جراحی زانو و شانه از فرانسه جراحی و تعویض مفصل زانو و لگن جراحی آسیب های ورزشی و آرتروسکپی مفصل زانو درمان درد سیاتیک ارتوکین تراپی زانو پی آر پی(prp) تزریق ژل آسیب رباط های صلیبی قدامی و خلفی زانو و درمان های.

درمان نرمی غضروف کشکک زانو

نرمی غضروف کشکک زانو (Chondromalacia Patella) کلمه chondromalacia از کلمات یونانی chrondros به معنی غضروف، و malakia، به معنی نرم شدن گرفته شده است. همانطور که از نام آن نیز برمی آید، در عارضه کندرومالاسی پاتلا (CMP) غضروف مفصلی موجود در زیر سطح کشکک زانو (پاتلا) در اثر تغییرات دژنراتیو دچار نرمی، سایش و پارگی،.

زانوی ضربدری و درمان

زانوی ضربدری (Genu valgum) زانوی ضربدری یا ژنو والگوم، نوعی بدفرمی زانوست که در آن، وقتی فرد مبتلا در حالت ایستاده زانوهای خود را به هم نزدیک می کند، بین مچ پاهای او حدود 8 سانتیمتر یا بیشتر، فاصله ایجاد می شود. دلیل این امر، چرخش زانوها به سمت داخل و وارد آوردن فشار به.

زانوی پرانتزی و درمان

زانوی پرانتزی (Genu Varum) همه نوزادان با زانوی پرانتزی یا پای کمانی (Bowlegs)  به دنیا می آیند. در بدو تولد، کف پاهای نوزاد روبروی لبه های استخوان ران قرار گرفته و بین مفاصل زانو فاصله وجود دارد. در طول سال اول زندگی، مفاصل زانو به هم نزدیک تر می شوند و استخوان ران به سمت.

عمل تعویض مفصل زانو و مراقبت های قبل و بعد

عمل تعویض مفصل زانو  مراقبت های قبل و بعد جراحی آرتروپلاستی یا عمل تعویض مفصل زانو مستلزم برداشتن کامل بافت های آسیب دیده و/یا مفصل زانو به منظور جایگزین کردن آنها با پروتز مصنوعی است. هدف از این عمل، تسکین درد و بازگرداندن عملکرد طبیعی در مفصل آسیب دیده است. جراحی تعویض مفصل معمولا به.

آرتروفیبروز زانو – خشکی مفصل زانو

آرتروفیبروز زانو (Knee Arthrofibrosis) آرتروفیبروز زانو که به عنوان سندرم خشکی مفصل زانو (Stiff knee syndrome) نیز شناخته می شود، از نظر فنی به معنای کاهش حرکت زانو به دلیل ایجاد بافت اسکار (جای زخم) است، و گاهی بعد از جراحت ها، جراحی های مفصل زانو، یا در اثر آرتروز ایجاد می شود. در این.

تماس با ما