جراحی زانو چیست و با بهترین جراح زانو در شیراز آشنا شوید

جراحی زانو چیست و با بهترین جراح زانو در شیراز آشنا شوید

امروزه به دلایل مشکلات ناشی از اضافه وزن یا غیره می تواند سبب بروز مشکلات در زانو شود، ممکن است به جراحی زانو نیاز داشته باشید. بهترین جراح زانو در شیراز، دکتر اسکندری شیراز می تواند گزینه ای مناسب برای جراحی زانو شما باشد

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در خصوص جراحی زانو را در اختیار شما قرار دهیم که می تواند برای شما مناسب به شمار رود.

به طور کلی می توان گفت که زانو به دلایل مختلفی که در ادامه اعلام می شود، نیاز به جراحی پیدا می کند ، جراحی زانو در واقع جراحی مفصل زانو بوده و یکی از مهم ترین روش های درمانی به خصوص برای کسانی است که به دلیل عدم عملکرد مناسب زانو، به مرور توانایی راه رفتن در آن ها کم می شود.

اما چه عواملی می تواند باعث بروز این مشکل شود و عموما چرا باید نیاز به جراحی زانو داشته باشیم. همچنین باید بدانیم که چه کسانی می توانند کاندید باشند تا این جراح زانو برای درمان آن ها دست به جراحی بزند.

عمل تعویض مفصل زانو

عمل تعویض مفصل زانو چیست؟

سایر مطالب: بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در شیراز 

با بزرگ ترین مفصل بدن آشنا شوید

زانو به عنوان بزرگترین مفصل بدن شناخته می شود و همچنین مهم ترین مفصلی است که در یک بدن می توان از آن استفاده کرد.

این مفصل به عنوان یک عضو اساسی بدن در ایستادن به شمار می رود و روند حرکت و راه رفتن را تسهیل می کند. علاوه بر آن، تمامی وزن بدن را زمان راه رفتن تحمل می کند و از این جهت می تواند اهمیت بسیار زیادی برای بدن داشته باشد.

اما موارد متعددی می تواند سبب بروز درد در این ناحیه شود که از جمله مهم ترین آن ها را می توان آسیب و ضربه شدید جسمی دانست.

کهولت سن و پوکی استخوان ها در کنار وزن بالای بدن می تواند از دیگر مواردی باشد که این مفصل دچار مشکل می گردد و گاها نیاز به جراح زانو احساس می شود که در این صورت باید جراحی به صورت حرفه ای انجام شود.

شیراز به عنوان یکی از مهم ترین شهرها از لحاظ اهمیت بهداشت و درمان به شمار می رود و دکتر بهداد اسکندری ثانی به عنوان متخصص ارتوپدی می تواند به شما کمک کند تا به درد در کوتاه ترین زمان غلبه کرده و درمان را تجربه نمایید.


زمانی که از ناحیه زانو احساس درد می کنیم چکار کنیم؟

بسیاری از ما در دوره های مختلف ممکن است که از ناحیه مفصل زانو احساس درد داشته باشیم. این احساس می تواند ناشی از موارد بسیار زیادی باشد که یکی از آن ها وزن زیاد است.

کهولت سن، ورزش نکردن و ضعف کلی بدن و یا عدم دریافت کلسیم مورد نیاز بدن در کنار پیش زمینه های ارثی و یا ضربه مستقیم و غیر مستقیم می تواند این احساس را تشدید کند یا عاملی برای به وجود آمدن آن باشد.

در این صورت باید چکار کنیم؟ در صورتی که به دنبال درمان های سنتی هستید، بهتر است بدانید که این روش از درمان ها که عموما توسط افراد بدون دانش و آگاهی انجام می شود، در بیشتر مواقع به عنوان درمان قطعی به حساب نمی آید و در بهترین حالت می تواند تنها باعث شود تا شما احساس درد را فراموش کنید و به عنوان مسکن موضعی می تواند کارایی داشته باشد.

بهتر است در صورتی که احساس درد در زانو داشتید، به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کنید.

سایر مطالب: prp زانو در شیراز

چه کسانی کاندید مناسب برای جراح زانو در شیراز هستند؟

اگر تصور می کنید که جراح زانو در شیراز نیاز دارید می توانید یک نوبت از دکتر بهداد اسکندری ثانی دریافت کرده و برای یک بار توسط ایشان ویزیت شوید.

به طور عمده می توان گفت که مطالب وب سایت های اینترنتی در زمینه جراحی زانو و کسانی که کاندید مناسب برای جراحی هستند، کلی گویی شده است و بیشتر کسانی که حتی درد جزئی در زانوی خود احساس می کنند و یا در سنین بالا نیستند نیز با خواندن این مطالب احساس می کنند که به جراح زانو در شیراز نیاز داشته باشند.

این در حالی است که تشخیص پزشک می تواند شما را به عنوان یک کاندید مناسب جراحی معرفی کند و یا صرفا به متدهای درمانی غیر جراحی ختم شود.

روش های درمانی بسیار زیادی به جای جراح زانو در شیراز می تواند کارایی داشته باشد و شما می تواند از این روش ها به جای جراحی استفاده کنید. بهتر است زمانی که احساس درد پیدا کردید، به پزشک مراجعه کنید و در این زمینه با وی مشورت نمایید.

سایر مطالب: تزریق ژل زانو در شیراز

بهتر است بدانید که مناسب ترین کاندید برای جراح زانو در شیراز، افرادی هستند که بالاتر از 60 سال عمر کرده اند و یا به دلیل شرایط سخت کاری و یا مسابقات ورزشی دچار ضربه شدید از ناحیه زانو شده اند و در این صورت می توان گفت که این افراد کاندید مناسب برای جراح زانو در شیراز به حساب می آیند.

در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید، بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کرده و نظرات وی را در این زمینه جویا شوید.

دلایلی که باعث می شوند به جراح زانو در شیراز نیاز داشته باشید

در این قسمت قصد آن را داریم که شایع ترین دلایلی که می توانند سبب نیاز شما به جراح زانو در شیراز شوند را توضیح دهیم :

  • آرتروز : آرتروز که به عنوان یک نوع سایش در زانو شناخته می شود، در سنین بالاتر از 50 سال رخ می دهد ولی گاها دیده شده است که افراد جوان تر نیز به این دلیل نیاز به جراح زانو در شیراز پیدا کرده اند. در این حالت غضروف های زانو از بین می روند و استخوان ها روی یکدیگر سایش پیدا می کنند که این امر می تواند سبب بروز درد و سختی در حرکت شود.
  • آرتروز روماتوئید : این نوع از آرتروز به عنوان یک بیماری شناخته می شود و در آن ممکن است که غشای سینوویال شما دچار التهاب شود که در نهایت سبب از بین رفتن غضروف زانو شده و می تواند باعث نیاز شما به جراح زانو در شیراز شود.
  • آرتروز پس از ضربه : این نوع از زانو درد به دلیل شکستگی یکی از استخوان های نزدیک به زانو می تواند نیاز شود و در این حالت ممکن است که غضروف زانوی شما به مرور زمان از بین برود و باعث نیاز شما به جراح زانو در شیراز می شود.

در این قسمت شما را با مهم ترین دلایلی که می تواند سبب بروز زانو درد برای شما شود را بیان کردیم و بهتر است بدانید که اگر حرکت شما محدود شد، در نشستن و برخاستن به مشکل برخورد کردید و فعالیت های روزمره شما با محدودیت همراه شد، شما نیاز به جراح زانو در شیراز دارید.

معمولا جراحی پس از سایر شیوه های درمانی مانند فیزیوتراپی و یا دارو درمانی انجام می شود.

جراحی زانو

با دکتر بهداد اسکندری، جراح زانو در شیراز آشنا شوید

دکتر بهداد اسکندری به عنوان جراح زانو در شیراز شناخته می شود و امروزه بسیاری از کسانی که قصد دارند نسبت به درمان و جراحی زانو در شیراز اقدام نمایند، می توانند از ایشان کمک دریافت کنند.

با توجه به سابقه درمانی و همچنین دریافت فلوشیپ جراحی زانو و شانه از فرانسه می تواند از مهم ترین دلایلی باشد که ایشان می توانند بهترین متد جراحی روز دنیا برای تعویض مفصل زانو اجرا نمایند.

در صورتی که سوالی از بابت جراح زانو در شیراز داشته باشید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید با تماس تلفنی نسبت به دریافت نوبت اقدام کرده و در اولین زمان مقتضی برای درمان به مطب ایشان مراجعه نمایید.

جراح زانو در شیراز

سایر مطالب: بهترین جراح لگن در شیراز

کلام آخر

زانو را می توان یکی از مهم ترین بخش های بدن دانست که بیشتر فعالیت های حرکتی بدن و پاها را کنترل می کند. در صورتی که می خواهید از خدمات جراح زانو در شیراز استفاده کنید، این مقاله می تواند برای شما مناسب باشد.

در این مقاله قصد داشته ایم که اطلاعات بیشتری را در این خصوص با شما در میان بگذاریم و در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی زانو می توانید نسبت به دریافت نوبت از دکتر بهداد اسکندری اقدام کنید.

بهتر است که برای درمان زانو درد و دردهای ناشی از زانو به پزشک مراجعه کنید و درمان های سنتی که بیشتر به عنوان شیوه های درمانی تسکین درد به شمار می روند و عملا بهبودی برای بیمار به همراه ندارند را انجام ندهید.

در نظر داشته باشید که اطلاعات سایت های متفرقه اینترنتی نمی تواند قابل اعتماد باشد و برای آن که بدانید آیا واقعا نیاز به جراح زانو داشته باشید، باید به پزشک مراجعه کرده و با توجه به اطلاعات داده شده نسبت به درمان از طریق فیزیوتراپی یا دارو درمانی و یا جراحی زانو اقدام نمایید.

در شبکه اجتماعی اینستاگرام ما را دانبال کنید

One thought on “جراحی زانو چیست و با بهترین جراح زانو در شیراز آشنا شوید

  1. پینگ بک اطلاعاتی مفید در مورد جراحی لگن در شیراز | دکتر بهداد اسکندری ثانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

تماس با ما