آرتروفیبروز زانو

آرتروفیبروز زانو – خشکی مفصل زانو

آرتروفیبروز زانو (Knee Arthrofibrosis) آرتروفیبروز زانو که به عنوان سندرم خشکی مفصل زانو (Stiff knee syndrome) نیز شناخته می شود، از نظر فنی به معنای کاهش حرکت زانو به دلیل ایجاد بافت اسکار (جای زخم) است، و گاهی بعد از جراحت ها، جراحی های مفصل زانو، یا در اثر آرتروز ایجاد می شود. در این.

استخوان لگن خاصره

آناتومی جامع لگن خاصره و استابولوم

آناتومی جامع استخوان های لگن خاصره و استابولوم لگن (pelvis) قسمت تحتانی تنه بدن انسان است که بین شکم و رانها واقع شده و از این نظر به آن لگن تنه نیز گفته می شود. گاهی نیز به بخش های استخوانی آن اشاره می شود و به آن لگن استخوانی یا استخوان لگن خاصره گفته.

رباط صلیبی قدامی

جراحی بازسازی مجدد رباط صلیبی قدامی

بازسازی مجدد رباط صلیبی قدامی رباط صلیبی قدامی (ACL) یکی از رباط های اصلی زانو است و صدمات وارده به آن معمولاً در هنگام ورزش هایی مانند بسکتبال، فوتبال، اسکی سراشیبی و ژیمناستیک ایجاد می شود، یعنی شرایطی که در آن حرکات ورزشکار توام با توقف ها و تغییر جهت های ناگهانی است. اگر آسیب.

مفصل تیبیوفیبولار پروگزیمال

ناپایداری مفصل تیبیوفیبولار پروگزیمال

ناپایداری مفصل تیبیوفیبولار پروگزیمال ناپایداری  مفصل تیبیوفیبولار پروگزیمال (PTFJ)  عارضه بسیار نادری است و کمتر از 1٪ صدمات وارده به زانو را شامل می شود. آسیب PTFJ  معمولا در ورزشکاران، و در مردان 17 تا 30 ساله اتفاق می افتد و آن زمانی است که اینترنال روتیشن (internal rotation) و پلانتار فلکشن ( Plantar flexion).

پارگی رباط صلیبی خلفی زانو

جراحی بازسازی رباط صلیبی خلفی (PCL)

جراحی بازسازی رباط صلیبی خلفی (PCL) رباط صلیبی خلفی (Posterior Cruciate Ligament) یکی از چهار رباط اصلی زانوست و در قسمت پشت آن واقع شده است. این رباط استخوان ران (Femur) را به استخوان درشت نی ساق پا (Tibia)  متصل می کند و باعث محدود شدن حرکات رو به عقب ساق پا می شود. PCL.

آرتروز لگن

آرتروز و ساییدگی لگن

آرتروز لگن چیست؟ آرتریت (Arthritis)   یا آرتروز یک بیماری دژنراتیو مفصلی است که بجز موارد استثنایی، به آرامی و در طی زمان طولانی اتفاق می افتد. این بیماری باعث التهاب در مفاصل و ایجاد درد، تورم، و تغییر شکل در آنها می شود. اگر بیماری آرتروز در مفصل لگن اتفاق بیفتد، در این صورت به.

موارد منجر به تعویض مفصل لگن

جراحی تعویض مفصل لگن   مفصل لگن مفصل لگن یکی از بزرگترین و مهمترین مفاصل بدن است. در این مفصل گوی و کاسه ای، سر گرد استخوان ران (Femur) به عنوان گوی و استابولوم که بخشی از استخوان لگن است، به عنوان کاسه یا “سوکت” عمل می کند که گوی در آن قرار می گیرد..

روش های درمانی لگن درد

روش های درمانی لگن درد

روش های درمانی لگن درد  لگن درد بیماری شایعی می باشد که چندین قسمت را درگیر خود می کند. محل دقیق لگن درد می تواند به بهترین جراح لگن در شیراز کمک بسیار زیادی در تشخیص علت ایجاد این بیماری می کند. دردهای  داخلی لگن شامل درد در مفصل ران، هیپ و همچنین در کشاله.

متخصص ارتوپد و جراح زانو

آشنایی با بهترین جراح زانو در شیراز

آشنایی با بهترین جراح زانو در شیراز بهترین جراح زانو در شیراز معتقد است که برخی مفاصل بدن مانند مفاصل زانو و همچنین ستون فقرات خیلی زودتر از دیگر قسمت های بدن فرسوده می شوند و باید یا آنها را تعویض کرد یا عمل های جراحی رو آنها انجام داد. جراحی زانو از جمله عمل.

ساییدگی زانو

توصیه های بهترین جراح زانو در شیراز

زانو درد یکی از دردهای غیر قابل تحمل است که معمولا بیشتر افراد در سنین بالا تجربه می کنند. از سوی دیگر، نیمی از افراد در میانسالی بخاطر ورزش، موقعیت شغلی، و گاها اتفاقات غیر منتظره مانند تصادفات جاده ای دچار صدمات زانو می شوند. پس زانو درد بیماری است که نمی توان از آن.